Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej

Historia naszej Parafii

W latach 1470-1480 Wrzosowa podlegała pod parafię św. Zygmunta, która od 1747 do 1866 roku była zarządzana przez paulinów z klasztoru Jasnogórskiego. 6 listopada 1937 roku biskup Teodor Kubina utworzył ekspozyturę we Wrzosowej, wydzielając jej terytorium z częstochowskich parafii św. Józefa i św. Antoniego. Liturgię niedzielną sprawowano w remizie strażackiej, a w dni powszednie w pomieszczeniu domu, w którym mieszkał ekspozyt. W latach 1944- 1945 staraniem ks. Walentego Matuszka został zbudowany tymczasowy drewniany kościół, poświęcony przez biskupa Teodora Kubinę 18 listopada 1945 roku. 30 grudnia 1958 roku powołano parafię Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W 1972 roku parafia otrzymała zezwolenie na budowę nowego kościoła według projektu architekta Stanisława Kwaśniewicza. Prace budowlane prowadzono w latach 1974-1978 staraniem ks. Stanisława Poroszewskiego i jego następcy ks. Józef Mocha. Świątynię tę rytem zwykłym poświęcił 15 października 1978 roku biskup Stefan Bareła, a uroczystym 9 listopada 2002 roku arcybiskup Stanisław Nowak.

Z życia Parafii

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.

Intencje mszalne

Kontakt z nami