OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 27-11-2022 r.

1. Dzisiaj przypada I Niedziela Adwentu. Msze św. roratnie w tygodniu o 1700 zapraszamy dzieci z lampionami do udziału we mszy św. i do losowania Pana Jezuska szczególnie dzieci które przygotowują się do pierwszej komunii.

Msze św. w niedzielę 800 1000 1200 i 1600

1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia na mszę św. o 10,00 przychodzi młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania klasa 6,7 i 8 wszystkie roczniki (będzie sprawdzana obecność) a na mszę św. o 12,00 dzieci – szczególnie klasa 3 otrzymuje medaliki.
  2. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela grudnia po mszy św. o 1200 Błogosławieństwo małych dzieci. Taca gospodarcza.
  3. Dzisiaj na mszy św. o 800 poświęcono opłatek – chleb na stół wigilijny (ofiary z opłatka przeznaczone na kościół) Opłatek do nabycia w zakrystii – są też do nabycia przy wyjściu świece Caritas – pieniądze ze świec Caritas przeznaczone są na Ukrainę.
  4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca spowiedź św. w piątek od 1630 – odwiedziny chorych w domu po rozmowie telefonicznej.
  5. Spowiedź św. jest przez cały adwent przed mszą św. – prosimy aby nie odkładać tego na ostatnią chwilę.
  6. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary patronki naszych górników, w ich intencji i ich rodzin msza św. o 1200 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Dziękuję serdecznie za pomoc w sprzątaniu kościoła w piątek.
  8. W przedsionku znajdują się kosze na zbiórkę żywności, artykułów chemicznych, skarpet czapek rękawiczek dla bezdomnych i dla Ukrainy.
  9. Pragnę podziękować panu organiście i księdzu Tomaszowi za przygotowanie dekoracji adwentowej.
  10. Do nabycia nasz Tygodnik Katolicki Niedziela (czytajmy naszą prasę).

Intencje mszalne + życzenia

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli naszą parafię na funkcjonowanie parafii szczególnie za ofiary złożone na konto parafialne

(Nr konta Parafii 30 1240 1213 1111 0010 2350  9369) Bóg zapłać